Linnuvaatleja 10-vooruline linnumääramise võistlus kestab veebruarist novembrini. Iga kalendrikuu alguses ilmub Linnuvaatleja kodulehel viis küsimust Eesti lindude nimestikku kantud liikide kohta.

Määramisvõistlus toimub kahes raskusastmes – algajate ja edasijõudnute. Mõlemas raskusastmes korraga osaleda ei saa, mistõttu tuleb raskusaste valida osalejal endal oma teadmisi ja kogemust hinnates. Siiski ootame algajate puhul osalema pigem neid, kes tunnevad Eesti kõige tavalisemaid linde (näiteks rasvatihast, valge-toonekurge, harakat). Edasijõudnute küsimused on sobivad neile, kes tunnevad peaaegu kõiki Eesti linde ning on edukalt linnuteadmised proovile pannud eelmiste aastate algajate raskusastmes.

Igas voorus tuleb linde ära tunda nii fotodelt kui ka hääle järgi.

Tutvu kindlasti määramisvõistluse reeglitega.

Mõlema raskusastme kokkuvõttes parimatele on auhinnad, võitjatele on Photopoint auhinnaks välja pannud binokli. Lisaks loositakse auhindu ka iga vooru osalejate vahel.

Auhindadega toetavad määramisvõistlust Photopoint / Nordic Digital, ajakiri Eesti Loodus, Estbirding, Tartu ülikooli loodusmuuseum, Eesti Loodusmuuseum ja Muhu Seikluspark.

Teave, küsimused, pretensioonid: linnuvaatleja.uudis@gmail.com

Linnuvaatleja 2017. aasta määramisvõistluse küsimused ja tulemused leiab siit.
Linnuvaatleja 2018. aasta määramisvõistluse küsimused ja tulemused leiab siit.
Linnuvaatleja 2019. aasta määramisvõistluse küsimused ja tulemused leiab siit.
Linnuvaatleja 2020. aasta määramisvõistluse küsimused ja tulemused leiab siit.
Linnuvaatleja 2021. aasta määramisvõistluse küsimused ja tulemused leiab siit.
Linnuvaatleja 2022. aasta määramisvõistluse küsimused ja tulemused leiab siit.