Linnuvaatleja müüb pesakaste ja pesakasti valmistamise komplekte

Lindudele pesakastide paigaldamine on levinuim meetod oma aia, kodulähedase pargi või metsatuka elurikkuse hoidmiseks. Koos elurikkusega suureneb inimeste heaolutunne ja paraneb tervis ning kasvab teadlikkus eluslooduse olulisusest ja kaitsmise võimalustest. Iga paigaldatud pesakast muudab Sinu aia või koduümbruse elurikkamaks ja toetab Eesti lindude head käekäiku!

Linnusõbralikke ja vastupidavaid pesakaste või pesakasti valmistamise komplekte müüb Linnuvaatleja. Pesakastid ja komplektid on valmistanud ornitoloog Margus Ots. Pesakastide ja komplektide mõõte ja hindasid saad uurida, kui kerid lehte alla poole. Osta saad, kui kirjutad pesakastid@linnuvaatleja.ee.

Linnuvaatleja pakub müüa rasvatihase, kärbsenäpi, kuldnoka, varblase ja piiritaja tüüpi pesakaste.

Pesakastide hinnad

Pesakastidele saab Tartusse järgi tulla. Kaugemale saates (kas pakiautomaati või kulleriga) lisandub pesakastide hinnale saatmiskulu. Näiteks Omniva L-suurusega pakki mahub kuni kuus pesakasti ning sellise paki saatmine pakiautomaati maksab 5 eurot.

Näpunäited pesakastide paigaldamiseks ja hooldamiseks

Pesakasti paigaldamiseks ei ole paremat või halvemat aega – pesakasti võib ülesse panna ükskõik millisel aastaajal, ka sügisel või talvel. Kui esimesel aastal pesakast siiski asustamata jääb, tasub see siiski järgmisel aastal lahti võtta, üle vaadata, vajadusel puhastada ning samasse ülesse jätta, kuna sageli asustatakse pesakast just teisel aastal.

Täpsemad näpunäited pesakastile hea asukoha valimiseks ning pesakasti paigaldamiseks ja hooldamiseks leiad Eesti Ornitoloogiaühingu kodulehelt:

Kasulikku lugemist ja vaatamist leiad ka:

Tartu Ülikooli teadlaste väljatöötatud Rohemeetriga saad mõõta, kui elurikas on Sinu aia või koduümbruse maastik.