Algas Linnuvaatleja 2023. aasta määramisvõistlus

01.02.2023

Linnuvaatleja ootab osalema määramisvõistlusel! Nagu varasemal kuuel aastal, ootavad nii igas voorus osalenuid kui ka kogu võistluse parimaid selgi hooajal uhked auhinnad.

Linnuvaatleja kümnevooruline linnumääramise võistlus algab veebruaris ja kestab novembrini. Iga kuu alguses ilmub Linnuvaatleja kodulehel viis küsimust Eesti lindude nimestikku kantud liikide kohta. Küsimustele saab vastused teele saata sealsamas.

Määramisvõistlus toimub kahes raskusastmes – küsimused on eraldi algajate ja edasijõudnute. Mõlemas raskusastmes korraga osaleda ei saa, mistõttu tuleb raskusaste valida osalejal endal oma teadmisi ja kogemust hinnates. Siiski ootame varasemate aastatega sarnaselt algajate puhul osalema neid, kes tunnevad Eesti kõige tavalisemaid linde (näiteks rasvatihast, valge-toonekurge, harakat). Edasijõudnute küsimused on sobivad aga neile, kes tunnevad peaaegu kõiki Eesti linde ning on oma linnuteadmised edukalt proovile pannud eelmiste aastate algajate raskusastmes.

Väga on osalema oodatud pered, sõpruskonnad, lapsed ja noored, aga miks mitte ka kooliklassid ja töised kollektiivid. Täpsemad reeglid leiab määramisvõistluse lehelt.

Määramisvõistluse seitsmenda hooaja esimese vooru küsimused leiab siit: algajad ja edasijõudnud. Aasta esimestele küsimustele saab vastuseid saata alates tänasest kuni 28. veebruarini.

Mõlema raskusastme kokkuvõttes parimatele on auhinnaks binokkel, mille on välja pannud Photopoint. Igas voorus osalenute vahel loosime välja nii linnuraamatuid, muuseumide ja seikluspargi pääsmeid kui ka pesakaste. Auhindadega toetavad ajakiri Eesti Loodus, Tartu Ülikooli loodusmuuseum, Eesti Loodusmuuseum, Estbirding ja Muhu Seikluspark.

Teravat silma!

Teave: linnuvaatleja/at/linnuvaatleja.ee

Algajate raskusastme 1. vooru üks küsimustest – kes on pildil?