Linnuvaatleja määramisvõistlus 2022 - 6. vooru tulemused

01.08.2022

Linnuvaatleja 2022. aasta määramisvõistluse 6. vooru tulemused on selgunud. Osalejaid oli selle aasta kuuendas voorus kokku 155, kellest algajate küsimustele vastasid 127 ja edasijõudnute omadele 28. Algajate raskusastmes vastas kõigile viiele küsimusele õigesti 72 ja edasijõudnutest 2 osalejat.

Kuuenda vooru vastuseid koos selgitustega saab vaadata küsimuste juurest: algajad ja edasijõudnud.

Kõikide osalejate vahel välja loositud Tartu Ülikooli loodusmuuseumi perepileti võitis Ülvi Kalpus ning Eesti Loodusmuuseumi pääsmed Moonika Bukotkin ja Õnneke Hermaste.

Palju õnne võitjatele ja suur aitäh toetajatele!

Määramisvõistluse 7. vooru küsimused leiab siit: algajad ja edasijõudnud. Vastuseid ootame hiljemalt 31. augustiks. Toredat kaasalöömist!

Teave: linnuvaatleja/at/linnuvaatleja.ee

Algajate raskusastme 7. vooru üks küsimustest – kes on pildil?

Linnuvaatleja 2022. aasta kümnevooruline linnumääramise võistlus kestab veebruarist novembrini. Iga kalendrikuu alguses ilmub Linnuvaatleja kodulehel viis küsimust Eesti lindude nimestikku kantud liikide kohta. Määramisvõistlus toimub kahes raskusastmes – algajad ja edasijõudnud. Täpsed reeglid ja edetabelid leiab määramisvõistluse lehelt.

Mõlema raskusastme kokkuvõttes parimatele on auhinnaks binokkel, mille on välja pannud Photopoint. Igas voorus osalenute vahel loosime välja nii linnuraamatuid, muuseumide ja seikluspargi pääsmeid kui ka pesakaste. Auhindadega toetavad ajakiri Eesti Loodus, Tartu Ülikooli loodusmuuseum, Eesti Loodusmuuseum, Estbirding ja Muhu Seikluspark.