Linnuvaatleja määramisvõistlus 2023 - 9. vooru tulemused

01.11.2023

Linnuvaatleja 2023. aasta määramisvõistluse 9. vooru tulemused on selgunud. Osalejaid oli selle aasta üheksandas voorus kokku 127, kellest algajate küsimustele vastasid 96 ja edasijõudnute omadele 31. Algajate raskusastmes vastas kõigile viiele küsimusele õigesti 62 ja edasijõudnutest 7 osalejat. Edasijõudnutest juhib enne viimast vooru Merike Hiibus maksimaalse 45 punktiga, teisel ja kolmandal kohal on Monika Bondarenko ja Õnneke Hermaste 41 punktiga. Algajatest jagavad maksimaalse 45 punktiga esikohta Heleri Alles, Mae Alviste, Liile Jõgi, Meriliis Keernik, Marit Kivisild, Kristo Kruusman, Kaire Madisson, Mari-Liis Mändalu, Kaili Orav, Arvo Org, Laura Tamminen ja Martiina Viil.

Üheksanda vooru vastuseid koos selgitustega saab vaadata küsimuste juurest: algajad ja edasijõudnud.

Kõikide osalejate vahel välja loositud raamatu “Eesti linnuvaatleja teejuht” võitis Arabella Antons, Tartu Ülikooli loodusmuuseumi perepileti Kaie Merila, Eesti Loodusmuuseumi pääsme Eeva Liivarand ja rasvatihase pesakasti Kristjan Noormets.

Palju õnne võitjatele ja suur aitäh toetajatele!

Määramisvõistluse viimase, 10. vooru küsimused leiab siit: algajad ja edasijõudnud. Vastuseid ootame hiljemalt 30. novembriks. Toredat kaasalöömist!

Teave: linnuvaatleja/at/linnuvaatleja.ee

Määramisvõistluse 10. vooru üks küsimustest – kes on pildil?

Linnuvaatleja 2023. aasta kümnevooruline linnumääramise võistlus kestab veebruarist novembrini. Iga kalendrikuu alguses ilmub Linnuvaatleja kodulehel viis küsimust Eesti lindude nimestikku kantud liikide kohta. Määramisvõistlus toimub kahes raskusastmes – algajad ja edasijõudnud. Täpsed reeglid ja edetabelid leiab määramisvõistluse lehelt.

Mõlema raskusastme kokkuvõttes parimatele on auhinnaks binokkel, mille on välja pannud Photopoint. Igas voorus osalenute vahel loosime välja nii linnuraamatuid, muuseumide ja seikluspargi pääsmeid kui ka pesakaste. Auhindadega toetavad ajakiri Eesti Loodus, Tartu Ülikooli loodusmuuseum, Eesti Loodusmuuseum, Estbirding ja Muhu Seikluspark.