Kahlajad Haversis - plüü

27.08.2017

Läänemaal Haversi rannas olevast veebikaamerast näeb aeg-ajalt ka plüüsid.

Plüü (Pluvilais squatarola) on Eestis vaid läbirändaja. Rändel peamiselt mais ja juulist oktoobrini peatub ta enamasti mererandades, kuid teda võib kohata ka sisemaa märgaladel. Plüüd, kes Eestist läbi rändavad, pesitsevad Venemaa arktilistel tundraaladel ning talvitavad peamiselt Lääne-Aafrika rannikul.

Eestis on arvukamalt plüüsid vaadeldud just kevadrändel, näiteks 01.06.2000 loendati Osmussaarel kokku lausa 870 rändavat lindu. Haversi rannas nähakse enamasti vaid üksikuid, harvemini ka 10-15 isendit.

Plüü vaatlused eElurikkuse andmebaasis
Plüü häälitsused veebilehel xeno-canto
Plüü liigikirjeldus veebilehel NatureGate eLoodus

Plüü, vanalind. 02.09.2009, Põõsaspea neem, Läänemaa. Plüüga sarnane rüüt on pruunika ülapoole ning väiksema ja peenema nokaga. / foto: Uku Paal
Plüü, noorlind. September 2009, Sõrve säär, Saaremaa. Plüü noorlinnul alapool ei ole must. Üldtoonilt on plüü hall, rüüda noorlind on pruunikas. / foto: Uku Paal (www.estbirding.ee)
Plüü, noorlind. 14.11.2013, Sõrve säär, Saaremaa. Plüü kaenlasuled on mustad, rüüdal valged. Plüü päranipuala on valge, rüüdal pruunikas. / foto: Uku Paal (www.estbirding.ee)

Mobiilse kaamerakomplekti RMK -le komplekteeris ja paigaldas Hatcam. Ülekannet edastavad Elisa ja EENet. Foorumit peab Looduskalender, kahlajaliike tutvustab Linnuvaatleja.

Loe ka:
Haversi ranna kahlajaid saab nüüd ka veebikaamera vahendusel uudistada
Kahlajad Haversis – soorüdi
Kahlajad Haversis – tüllid
Kahlajad Haversis – merisk
Kahlajad Haversis – suurrüdi
Kahlajad Haversis – vigled
Kahlajad Haversis – tutkas

Margus Ots
info/at/linnuvaatleja.ee